Ekmek Makinasında Ekmek Pişirme

 • Doğalsan Ekmek Unu Karışımları ile Ekmek Yapma Makinasında Ekmek Pişirme

  11 Mart 2018Ekmek Tarifleri

  Doğalsan firması denemem için ekmek unlarından göndermiş. Kendilerine çok teşekkür ederim. Tadı, dokusu ve lezzeti ile muhteşem ekmekler yaptım. Bunları yaparkende kendimce videolar çektim. Hadi gelin hemen tarifimize geçelim. Bu tarifte ekmek yapma makinalarında pişirme yapacağım.

  Devamını Oku
 • Söke Ruşeym İlaveli Ekmek Tarifi

  24 Aralık 2017Ekmek Tarifleri

  Söke Un’un Ekmek Unu Karışımlarından “Ruşeym Katkılı Ekmek Unu” ile ekmek yapacağız. Yine iki ayrı makinada aynı ölçülerle aynı ekmeği yapacağız. Yapımı kolay ama ben biraz ilaveler yaptım, hadi başlayalım.

  Devamını Oku
 • Moulinex XXL Home Bread ve Philips Ekmek Yapma Makinası ile Tam Buğday Unu Ekmeği Tarifi

  24 Aralık 2017Ekmek Tarifleri

  Merhaba sevgili dostlar, yine yine garanti tarifler ile karşınızdayım. hobi diyerek başladım ama ufaktan kalfa oluyorum sanırım. Bugün 3 ekmek yaptım ve size onları anlatacağım. İlki Moulinex XXL Home Bread Ekmek Yapma Makinam ile yaptığım Tam Buğday Unu kullandığım ekmek tarifim. Diğeri Philips Ekmek Yapma Makinam ile yaptığım Tam Buğday Unu kullandığım ekmek tarifim. Bu…

  Devamını Oku
 • Ekmek Yapma Makinasında Tost Ekmeği Yapımı

  24 Aralık 2017Ekmek Tarifleri

  Merhaba sevgili dostlar, geçen hafta işlerim sebebi nedeniyle tarifi yetiştiremedim ama bugün kendimi affettireceğim. Bugün tek ekmek iki tarif vereceğim. Şu an okuduğunuz sayfada Ekmek yapma makinasında tost ekmeği yapımını anlatacağım. Hadi hemen başlayalım.

  Devamını Oku
 • Ekmek Yapma Makinasında Ekmek Tarifi

  24 Aralık 2017Ekmek Tarifleri

  Merhaba, Uygulamalı olarak Ekmek Yapma Makinasında (EYM) ekmek yapımını anlatıyorum. Öncelikle malzemelerimiz. (Makinamız:Moulinex Home Bread XXL) 1+1/8 cup ılık su, 3 cup un, 2+1/2 TBSP zeytin yağı, 2+1/2 TBSP toz şeker, 1+1/2 TSP tuz, 1+1/4 TSP instant maya. Bu malzemelerden ekmek yapımının videolu anlatımı aşağıdadır.

  Devamını Oku
 • Dr.Oetker Hazır Ekmek Karışımları ile Fırında ve Ekmek Yapma Makinasında Ekmek Yapımı

  26 Mart 2017Ekmek Tarifleri

  Dr.Oetker in Hazır ekmek karışımlarını A101 markette görünce hemen satın aldım. Ekmek yapma makinasında ve fırında denedim. İçinden çıkan un, tahıl karışımı, maya ve su eklenerek hazırladığımız hamurumuzu İster fırında, ister ekmek makinasında pişirilebilirsiniz. Gayet lezzetli ekmek yapmak hiç bu kadar kolay olmamıştı. Sonuç güzeldi fakat şimdi öğrendiğime göre bu ürünler artık satılmıyormuş 🙁 Neyse yinede…

  Devamını Oku